Kątowniki nierdzewne

kątowniki nierdzewne »

Kątowniki to jedne z najważniejszych produktów metalurgicznych. Mają mnóstwo zastosowań – spotyka się je na placach budów, w czasie prac konserwatorskich lub w piwnicach miłośników prac ręcznych. By jednak zaspokoiły konkretne potrzeby, muszą być solidne i stosunkowo lekkie. Te cechy powodują, iż budowla zrobiona z kątowników będzie stabilna i bez problemu zniesie rozmaite wstrząsy. Jak więc stwierdzić, czy konkretny kątownik okaże się właściwy? W jakich miejscach można je spotkać?

Wytrzymałe kątowniki nierdzewne

Najbardziej cenionym materiałem do produkcji kątowników jest stal nierdzewna. Czemu warto stosować akurat kątowniki nierdzewne? W szczególności ze względu na solidność charakteryzującą ten stop – wytrzymają dłużej od elementów wykonanych z pozostałych stali. Jest z tego powodu, iż nie korodują, więc nawet po dziesięcioleciach zachowują swoje właściwości. Kątowniki nierdzewne charakteryzują się także niską rozszerzalnością termiczną, co podnosi bezpieczeństwo ich używania podczas skwarów lub mrozów.

Gdzie stosuje się kątowniki nierdzewne?

Kątowniki nierdzewne są naprawdę użyteczne. Stosuje się je w budownictwie, gdzie stanowią kluczowy element drzwi lub barierek. Profile i kątowniki nierdzewne są też używane do produkcji wsporników elewacji. Oprócz tego ze względu na fakt, że są solidne, wykorzystuje się je przy budowaniu estrad lub wież, a poza tym szkieletów dużych namiotów. Specjalne kątowniki można także stosować do montażu regałów – stworzone do tego produkty nierzadko mają interesujące dekoracje.

Nasze dane kontaktowe:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]