Jeden podnośnik terenowy, mnóstwo zastosowań

Serwisanci rzadko do zadań u góry stosują drabiny. Jak nietrudno się domyślić, powodem okazuje się chybotliwość drabiny, która przez nawet nieznaczne wstrząsy potrafi się przechylić. Ze względu na ochronę przebywających na niej osób częściej wykorzystuje się podnośniki. Urządzenia tego typu sprawdzą się w każdych warunkach – w magazynach oraz na prostej drodze może to być zwykły model, w ekstremalnych sytuacjach najlepszy okaże się zaś podnośnik terenowy. Gdzie wykorzystuje się podnośniki? Jak wybrać odpowiedni model?

Czemu warto postawić na podnośnik terenowy?

Jak już wspomnieliśmy, w normalnych sytuacjach specjalistyczny podnośnik nie będzie konieczny. W wielu przypadkach zwykły podnośnik okaże się jednak niewystarczający – między innymi w czasie prac na obszarze pofałdowanym oraz na błotnistych ulicach. Warto wtedy postawić na wynajem podnośnika terenowego, który zagwarantuje nam bezpieczeństwo we wszystkich sytuacjach. Opisywane podnośniki cechują się specjalnie skonstruowanym koszem oraz szerszym zasięgiem i udźwigiem.

Zastosowania podnośników terenowych

Ze względu na dużą stabilność podnośnik terenowy znajduje najróżniejsze zastosowania. Poza pracami przy liniach telekomunikacyjnych i elektrycznych, stosuje się go między innymi do montażu reklam. Podnośniki terenowe są też używane do przycinania dużych drzew, czyszczenia okien w wieżowcach i prac przy dachach. Należy oprócz tego nadmienić, że przenośniki terenowe są chętnie stosowane przez kamerzystów i fotografów.