Jak przebiega budowa basenów kąpielowych

Obecnie duża część ilość Polaków funduje sobie odrobinę luksusu we własnym ogrodzie – chociaż budowanie basenów kąpielowych nie jest jeszcze zjawiskiem często spotykanym na terenie naszego kraju. Warto sprawdzić, na czym polega budowa basenów kąpielowych i jakie urządzenia są w tym procesie konieczne.

Budowa basenów kąpielowych – jak wykonać wytrzymały obiekt

Dobry projekt to połowa sukcesu. Na początku należy zdecydować o rozmiarach i kształcie basenu, biorąc pod uwagę wielkość naszego ogrodu, jak również inne ważne czynniki. Następnie możemy zająć się przystąpić do wykonania odpowiedniego wykopu. Dno należy wzmocnić – z reguły przy pomocy piasku. Budowę możemy wyraźnie ułatwić, używając niecek basenowych, na przykład firmy Compass Ceramic Pools – najlepszego sprzedawcy basenów, działającego na terenie Unii Europejskiej. Po zamontowaniu formy, wykładamy krawędzie basenu zaprawą i sukcesywnie napełniamy wodą. Gotowe niecki świetnie się prezentują – są atrakcyjne wizualnie i stabilne, gdyż są zrobione z solidnych materiałów (np. tworzywo szklane i rdzeń ceramiczny).

Budowa basenów kąpielowych – elementy pomocnicze

Wykonując basen nie zapominajmy jednak o istotnych elementach, które gwarantują czystość, takich jak system samooczyszczający. Domowe pływalnie muszą być systematycznie oczyszczane z drobnoustrojów. Zwróćmy też uwagę na elementy związane z bezpieczeństwem – zamontujmy elektryczne zadaszenie basenu. Ważne są też narzędzia pomocnicze – stylowe drabinki czy płytki, które sprawiają, że basen jest wyjątkowo funkcjonalny.