Wykonany ze skały mur to niezwykle piękne ogrodzenie, ale nie każdy jest w stanie go wybudować. Jego konstrukcja jest wszak stosunkowo złożona, a cena potrafi bardzo osłabić nasz budżet. Na szczęście, ci, którzy zamierzają akurat tak wytyczyć krańce własnej działki, mają szansę zdecydować się na interesującą inną opcję. Chodzi o gabiony, które wyglądają równie dobrze, a zapłacimy za nie dużo mniej i mają mniej skomplikowaną budowę.

Gabiony – o czym mowa?

Gabiony to wykonane z metalu klatki, w których ułożony jest materiał skalny. Kiedyś służyły jako budowle chroniące przez osuwaniem się skarp lub w hydrotechnice. Z czasem dostrzeżono jednak ich niezwykły wygląd, który sprawił, że trafiły do parków i na prywatne posesje.

Wkomponowanie gabionów w otoczenie

Najważniejszą zaletą gabionów jest ich wszechstronność. Z łatwością dopasujemy je do każdego ogrodu – zapełniające je skały można wybrać mając na względzie to, jak prezentuje się okolica. W połączeniu z niskimi kosztami ich wytworzenia, powoduje to, że gabiony często wybierają właściciele domów jednorodzinnych.

Gabiony – wytrzymałe płoty

Nieskomplikowana budowa gabionów powoduje, że są bardzo wytrzymałe na zniszczenie. Można używać ich także w najtrudniejszych warunkach – przez lata służyły wszak do zapewnienia bezpieczeństwa ludności z obszarów zlokalizowanych pod skarpami. Nie wymagają częstych napraw, a zatem doskonale sprawdzą się na działce.