Fachowy odbiór mieszkania od dewelopera

Niezwykle ważną czynnością podczas zakupu lokalu, której nie należy marginalizować, jest odbiór mieszkania od dewelopera. Podczas wykonywania procedury można znaleźć rozmaite nieprawidłowości, które deweloper powinien naprawić. W jaki sposób dokonuje się odbiór mieszkania od dewelopera i na co zwrócić najbardziej uwagę?

Odbiór mieszkania od dewelopera – opisywany przez akty normatywne

Odbiór mieszkania od dewelopera wprowadzają właściwe przepisy normatywne. Działanie to kontroluje czy lokal odpowiada warunkom zamieszczonym w przepisach. Na podstawie sporządzanego w jego trakcie protokołu zdawczo-odbiorczego mamy prawo wymagać od dewelopera usunięcia wykrytych defektów. Podczas realizacji odbioru warto mieć przy sobie wszystkie schematy mieszkania, ponieważ będą niezbędne do precyzyjnej inspekcji stanu rzeczywistego. Odbiór nieruchomości wykonujemy od obejrzenia metod wykończenia glazury, płytek podłogowych czy zabudowy pomieszczeń. Zasadnicza jest również klasa wykorzystanych materiałów wykończeniowych i mebli na zamówienie.

Odbiór techniczny mieszkania – sprawdzaj skrupulatnie

Warto nadmienić, że odbiór techniczny mieszkania (w Krakowie, Olsztynie i innych regionach) może być przeprowadzany nie tylko w sytuacji lokali nowo wybudowanych, ale również odkupionych od poprzednich właścicieli. Powszechne defekty, występujące w pomieszczeniach to szwankująca instalacja wodna i grzyb na ścianach. Niezależnie od tego czy przegląd robimy w Krakowie czy w Poznaniu – musi być on wykonany w asyście pełnomocnika wykonawcy, jak również osoby specjalizującej się w wykonywaniu inspekcji technicznej budynków.