Elewacyjne płytki klinkierowe – Andbud

Często na elewacjach polskich budynków możemy zobaczyć płytki klinkierowe. Nie może to oczywiście dziwić – zwłaszcza, kiedy przypomnimy sobie wszystkie zalety takiego materiału. Jak udowadnia doświadczenie właścicieli domów, którzy wybrali na taki krok, płytki z tego materiału są nie tylko mało kosztowne i wytrzymałe, ale również bardzo bezproblemowe w czyszczeniu.

Zalety płytek klinkierowych

Płytki klinkierowe prawie zawsze okazują się bardziej wytrzymałe niż inne surowce stosowane do elewacji obiektów – szczególnie, jeśli mowa o deskach. Zwykle są także dużo mniej kosztowne, co na sto procent docenią osoby z ograniczonym budżetem.

Płytki klinkierowe – czyszczenie

Następną dobrą stroną płytek klinkierowych jest bezproblemowość ich utrzymania – niewiele się brudzą, a częste konserwowanie wymaga tylko zastosowania normalnej myjki wodnej. Nie potrzebują też szczególnych działań zapobiegających niszczeniu, a to w naszym klimacie jest bardzo istotne.

Jak wybierać płytki klinkierowe?

Pamiętajmy, że płytki klinkierowe dostępne są w różnych wersjach, ale nie każda nadaje się do montażu na zewnątrz – jeżeli więc zamierzamy zamontować je na elewacji, bezwzględnie dowiedzmy się, jakie jest ich przeznaczenie. Płytki tego rodzaju dostępne są też w wersjach posadzkowych i elewacyjnych, a te drugie wykazują trochę niższą odporność na pęknięcia.

Montaż płytek klinkierowych

Powierzchnia, na której położone będą płytki klinkierowe powinna być gładka oraz nie może mieć wad. Bardzo ważne jest również jej oczyszczenie i użycie właściwego, zapewniającego stabilność spoiny, kleju.