Ekologiczne domy drewniane – budownictwo przyjazne środowisku

Sprawdź, gdzie nabyć domy drewniane Małopolska, wejdź na domygoralskie.com

Jeszcze kilkanaście lat temu bardzo dużą popularnością wśród naszych rodaków cieszyły się domy murowane. Wznoszono na obszarze naszego kraju domy z pustaków kształtem przypominające proste pudełka. Obecnie wiemy już, że nie są to najlepsze rozwiązania. Z tego powodu naprawdę chętnie decydujemy się na domy z drewna w klasycznym stylu. Wzorowane na tradycyjnym góralskim budownictwie mają naprawdę ogrom zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od wielu lat uważane są za ekologiczne. Z jakiego powodu? Przede wszystkim drewno jest surowcem odnawialnym. Dużo gatunków drzew rośnie wprawdzie bardzo wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzone są właśnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim żadne toksyczne odpady, które wpływałyby negatywnie na środowisko naturalne. W domach, które wykonano z drewna nie wykorzystuje się materiałów syntetycznych. Ze względu na świetne właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, by tego rodzaju dom ocieplić. Nie jest stosowana również papa. W konsekwencji domy z drewna w żadnym stopniu nie przyczyniają się do obniżenia kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają plusy?

Domy tego typu doskonale komponują się z naturalnym otoczeniem. Doskonale prezentują w sąsiedztwie majestatycznych gór oraz sielskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat zapewnia najlepsze samopoczucie tym, którzy w takim domu mieszkają. W domach z drewna panuje odpowiednia wilgotność powietrza. Jest ono też świetnie natlenione. Domy wykonane z drewna rewelacyjnie nadają się dla mających alergię, astmatyków i osób walczących z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe oraz niezwykle piękne. Bez najmniejszych wątpliwości zasługują na to, by wybrać je zamiast domów murowanych.

Nasze dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]