Do czego służy armatura kwasoodporna?

Chcesz nabyć armaturę kwasoodporną? Kliknij tutaj

W domowej toalecie w stu procentach sprawdzi się armatura, która jest odporna na rdzewienie. W wielu sytuacjach wymagane są jednak zdecydowanie lepsze właściwości stali, z której wyprodukowana jest używana armatura. Dzieje się tak między innymi w zakładach, gdzie produkuje się dobra z użyciem kwasów – jak farby lub nawozy. By dostarczyć je we właściwe miejsce fabryki, należy wtedy skorzystać z armatury umożliwiającej wykonanie sieci odpornej na działanie kwasów. Szczęśliwie w sklepach kupimy wiele produktów, z którymi będzie to możliwe. Z jakich surowców zatem wykonana jest armatura kwasoodporna? Które części znajdziemy w katalogach wytwórców? Gdzie ich szukać?

Z czego wyprodukowana jest armatura kwasoodporna?

W sklepach dostępne są najróżniejsze elementy armatury kwasowej – między innymi czwórniki, łączniki, krany oraz redukcje i kołnierze. Niezależnie od tego, które są to części, najistotniejsze jest to, z którego surowca są wyprodukowane. By zagwarantować absolutną wytrzymałość na działanie kwasów, stosuje się przede wszystkim odpowiednie typy stali nierdzewnej. Zazwyczaj armatura kwasoodporna wykonana bywa zatem ze stali kwasowej, którą otrzymuje się poprzez sporą domieszkę niklu oraz chromu. Ten materiał jest wytrzymały na wpływ wszystkich kwasów o mocy mniejszej niż H2SO4.

Gdzie kupić armaturę kwasoodporną?

Armaturę kwasoodporną możemy kupić na przykład w stacjonarnych sklepach z artykułami metalowymi. To rozwiązanie ma niestety sporo słabych stron. Najważniejszym z nich okazują się oczywiście duże koszty zakupu, a te powodują, iż założenie kompletnej sieci potrafi być dużym wydatkiem. Oprócz tego nie zawsze znajdziemy w nich modele, które są dla nas niezbędne. Dlatego dobrze kupić armaturę kwasoodporną w sklepach internetowych, które oferują nie tylko duży katalog części, lecz też zazwyczaj niższe ceny.

Nasze dane kontaktowe:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]