
Do czego służą uszczelniacze dekarskie
Koniecznym elementem każdego domu jest solidny dach. Do remontowania jego powierzchni wykorzystuje się specjalistyczne uszczelniacze dekarskie. Sprawdźmy kiedy są używane i czym się charakteryzują.
Gdzie używane są uszczelniacze dekarskie
Uszczelniacze dekarskie przydają się szczególnie podczas uzupełniania wysłużonego już dachu, który zawiera liczne pęknięcia w strukturze. Stosuje się je też do spoinowania połączeń blachy, rekonstrukcji ram okien dachowych oraz do tzw. klejenia na zimno. Mogą być rozwiązaniem prowizorycznym, używanym w przypadku przeciekania dachu oraz permanentnie wspomagającym jego budowę. Uszczelniacze dekarskie nie przepuszczają wody, więc można ich używać nawet przy nagłym załamaniu pogody (silna wichura, rzęsisty deszcz). Ich właściwości zapewniają doskonale dobrane substancje chemiczne i lata badań.
Cechy charakterystyczne uszczelniaczy dekarskich
Uszczelniacze dekarskie charakteryzują się świetną przyczepnością do różnorodnych gatunków dachówek, np. takich jak papa, stal, szkło. Posiadają cechy uzupełniające i klejące. Pozwalają uzyskać nieprzemakalną powierzchnię, ponieważ nabędziemy je w formie miękkiej papki lub profesjonalnej szpachli, na bazie kauczuku. Uszczelniacze sprawdzą się w najcięższych warunkach pogodowych, nie poddają się oddziaływaniu cieczy czy promieniowania ultrafioletowego. Na rynku wyszukamy mnóstwo wersji kolorystycznych uszczelniaczy dekarskich, a także uszczelniacze zupełnie transparentne, które można pociągnąć farbą na jakikolwiek kolor.