Dlaczego stolarka okienna staje się coraz bardziej popularna

Szczelne okna stanowią jeden z najważniejszych części składowych każdego domu lub mieszkania. Współcześnie coraz więcej inwestorów wybiera stolarkę drewnianą, która często okazuje się zdecydowanie lepsza niż okna plastikowe. Skąd tak duża popularność modeli drewnianych? Sprawdziliśmy to!

Stolarka okienna – dlaczego warto wybrać okna drewniane

Nowoczesne okna drewniane prezentują się bardzo elegancko, a dodatkowo mają również bardzo dobre parametry techniczne. Jak wskazują producenci, stolarka drewniana charakteryzuje się niskim współczynnikiem przenikania ciepła, co zdecydowanie redukuje koszty związane z ogrzewaniem mieszkania. Tego typu okna znakomicie wyciszają wszelkie hałasy z zewnątrz, jak również nadają się do zamontowania na dużych powierzchniach. Spotykają się również z dużym zainteresowaniem właścicieli nowoczesnych domów energooszczędnych. To nie wszystkie zalety – stolarka okienna może być poddawana konserwacji, a w razie jakichkolwiek zarysowań nie trzeba jej od razu wymieniać. Producenci wyliczają, że odpowiednio konserwowane okna mogą przetrwać w dobrym stanie nawet 150 lat.

Stolarka okienna – jakie okna wybrać do zabytkowych budynków

Firmy oferujące stolarkę okienną proponują współcześnie bardzo szeroki wachlarz asortymentu – okna harmonijkowe, rozwierano-uchylne z mikrowentylacją, a także wiele innych wariantów, które gwarantują komfort domownikom. Co więcej, można również zdecydować się na wstawienie specjalnych szyb – antywłamaniowych lub przeciwpożarowych, które pomagają zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców oraz ogólny komfort. Podczas produkcji stosuje się wiele rodzajów drewna, np. świerk, sosnę lub gatunki egzotyczne – takie jak eukaliptus. Chcesz zainwestować w okna drewniane? Możesz zdecydować się na modele z ozdobnymi elementami lub bez. Stolarka drewniana świetnie pasuje też do zabytkowych nieruchomości i jest w nich często stosowana.