budowa domów drewnianych, budowa domów szkieletowych

Dlaczego budowa domów szkieletowych cieszy się popularnością?

W ostatnim czasie bardzo dużo osób decyduje się na budowę własnego domu. Jeszcze wcale nie tak dawno temu nie mieliśmy ogromnego wyboru, jeżeli chodzi o dostępne technologie. Aktualnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Na uwagę zasługują z całą pewnością domy szkieletowe, które cieszą się rosnącą popularnością.

Budowa domów szkieletowych – cechy charakterystyczne takich budynków?

Domy szkieletowe wyróżniają się przede wszystkim zrobionym z drewna szkieletem. We wnętrzu wypełnia się go izolacją termiczną, a od zewnątrz obija się go z kolei elementem stężającym. W tym przypadku na ogół wykorzystywane są płyty drewnopochodne czy znana od dawna sklejka. Taki sposób wykonania gwarantuje bardzo duże możliwości, jeżeli chodzi o wykorzystanie materiałów izolacyjnychoraz tych, przy pomocy których można wykończyć elewację budynku. Z powodzeniem postawić można na tynk strukturalny, deski, a także cegłę klinkierową, która teraz jest naprawdę modna i cieszy się ogromną popularnością. Konstrukcja nośna domów szkieletowych składa się ze słupów, które pełnią rolę pionowych elementów tworzących ściany. Elementy horyzontalne to oczep z podwaliną. Tak zrobiona konstrukcja zazwyczaj określana jest mianem ramowej. Do wykonania budynków tego rodzaju stosuje się obecnie drewno iglaste, które suszone jest komorowo. Znaczący jest poziom jego wilgotności, który nie może przekraczać 18 %. W następnej kolejności drewno jest strugane a jego krawędzie są fazowane. Budowa domów szkieletowych odbywa się naprawdę szybko, co jest ogromną zaletą tego typu budownictwa.

Budowa domów szkieletowych – potrzebna jest pomoc specjalisty

Budowa domów szkieletowych wymaga znajomości konstrukcji szkieletowej. Z tego powodu zarówno wykonanie projektu, jak i sama budowa to zadania, które powinny być wykonane przed fachowców. Tylko wtedy można być pewnym, że na żadnym z etapów nie będą popełnione wielkie błędy, które mogą odbić się niekorzystnie na jakości budynku. Na szczęście obecnie znalezienie wykwalifikowanych specjalistów nie jest trudne.

Nasze dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]