Daszki ogrodzeniowe z klinkieru

Słupki są uznawane za najistotniejsze z elementów ogrodzenia. To od ich właściwości zależy wytrzymałość całego ogrodzenia, ponieważ w razie zepsucia się jednego z nich, cały płot może się przechylić, a czasem też upaść. Niestety jest wiele czynników, jakie są w stanie zagrozić ich stabilności – najbardziej wilgoć, która potrafi wlecieć do ich środka przez nieprzykryty wierzch. W jaki sposób temu zaradzić? Rozwiązanie nie będzie trudne – należy tylko wykorzystać daszki ogrodzeniowe.

Surowce na daszki ogrodzeniowe

Daszki ogrodzeniowe wyrabia się zazwyczaj z surowców, z jakich wykonano sam słupek. Najpopularniejsze ich rodzaje to daszki ceramiczne oraz betonowe, aczkolwiek dostępne są również daszki z tworzyw. Ich ceny zależą zwłaszcza od materiału – za wyroby z tworzywa zapłacimy około dziesięciu zł, natomiast te wykonane z ceramiki mogą być aż trzy razy droższe. Niezależnie od tego, każde idealnie spełniają swoją rolę – zabezpieczają konstrukcję przed wodą i stają się ich piękną dekoracją.

Daszki ogrodzeniowe – w jaki sposób je montować?

Daszki ogrodzeniowe są najczęściej montowane z użyciem śrub lub nitów. Żeby scalić je ze słupkiem, producenci wyposażają je w specjalne otwory – nie musimy zatem wykonywać ich samodzielnie, co zapobiega ewentualnym uszkodzeniom. Pewne daszki ogrodzeniowe należy również zabezpieczyć farbą – zwiększy to ich odporność i dobrze wpłynie na ich wygląd, co w płocie jest wszak najistotniejszym czynnikiem.