Dachówka ceramiczna

Wygląd i stabilność to wyznaczniki, jakimi kierują się architekci przygotowujący szkice budynków mieszkalnych. Zarówno im, jak i klientom zależy na tym, aby dom został zbudowany i wykończony za pomocą najodpowiedniejszych materiałów, solidnych i niezawodnych, a przy tym prezentujących się estetycznie. Najlepszym rozwiązaniem przy pokryciach dachów jest dachówka ceramiczna.

Dachówka ceramiczna – posiada więcej rodzajów, niż myślisz!

Większość z nas łączy dachówkę ceramiczną ze zwyczajnymi domami, w których czerwony dach zawsze stanowił proste wykończenie dla nieskazitelnej elewacji. Oczywiście w takim zestawieniu dachówka ceramiczna wygląda bardzo efektownie. Takie pokrycie, najczęściej używane do krycia dachów, nazywa się “zakładkowym”. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to jedyny używany typ dachówki. Układana w łuskę karpia “karpiówka” jest doskonałym materiałem dla skomplikowanych konstrukcji. Kształt „esówki” przywodzi na myśl literę „s”, co stanowi o jej oryginalności, a imponujący “mnich-mniszka” stanowi idealne pokrycie dachów zabytków.

Zalety dachówki ceramicznej

Wymienić można kilka powodów, dla których dachówka ceramiczna jest najlepszym wyborem dla krycia dachu. Jest to materiał bardzo prosty i niezbyt drogi, okazuje się łatwa w montażu i wyjątkowo uniwersalna. Cechuje się znaczną wytrzymałością i odpornością na warunki pogodowe. Co więcej, zapewnia izolację akustyczną, a dzięki ciężarowi dach staje się mniej podatny na działanie wiatru. Jest to prawie tak samo ważny aspekt, jak ogromny wybór kształtów i kolorów, w jakich dachówkę ceramiczną można zamówić.