Czemu do prac wysokościowych powinieneś wybrać zwyżkę?

Zadania wysokościowe są związane z dużym ryzykiem. Możemy je zmniejszyć, zamiast drabiny wykorzystując odpowiednie rozwiązania, takie jak dźwigi i zwyżki. Dzięki osłoniętemu poręczami koszowi, przebywającemu na górze człowiekowi nie grozi upadek, a budowa tych urządzeń umożliwia komfortowe przeprowadzenie pracy. To z tego powodu w pracach na wysokości niechętnie stosuje się normalne drabiny, właściwie w każdym przypadku zastępując je zwyżką. Jak więc znaleźć firmę, która nam ją wypożyczy? Warto wtedy sprawdzić?

Wyróżniki zaufanej firmy wypożyczające zwyżkę

Przed znalezieniem konkretnej firmy powinniśmy dowiedzieć się, jakie ma zwyżki. By zyskać gwarancję, że przy realizacji pracy nie spotkają nas trudności, stawiajmy wyłącznie na firmy pracujące na w pełni sprawnym urządzeniu wysokiej klasy. Rzadko bywa również, że samodzielnie realizujemy konkretne zadanie, więc dobrze postąpimy dowiadując się, czy operatorzy zwyżki posiadają właściwe uprawnienia – szczególnie do zadań na wysokości lub przy liniach energetycznych.

Zastosowania zwyżki

Zwyżka jest zwykle stosowana do prac przy sieciach wysokiego napięcia lub telekomunikacyjnych. Poza tym chętnie stosuje się ją przy wieszaniu billboardów oraz pracach na dachu lub myciu szyb w wysokich budynkach. Zwyżka jest także podstawowym urządzeniem podczas regulowania dużych drzew czy likwidacji sopli z domów. Z uwagi na fakt, iż umożliwia objęcie znacznej powierzchni, zwyżkę używają również filmowcy.