Co warto wiedzieć o mieszkaniach w Katowicach

Sektor nieruchomości w Katowicach oraz innych miejscowościach regionu nieco różni się od pozostałych miejsc Polski. W odróżnieniu od nich, dość mało osób interesuje się lokalami z pierwszej ręki. Bardzo chętnie wybierane są zaś mieszkania z rynku wtórnego. Nieczęsto również składane są wnioski o pomoc w zakupie domu, co także wyróżnia Śląsk na tle pozostałych. Jak więc prezentuje się sektor nieruchomości na Śląsku? Które mieszkania w Katowicach cieszą się największym uznaniem?

Mieszkania w Katowicach z drugiej ręki

Jak przed momentem wspomnieliśmy, szczególnym uznaniem cieszą się na Górnym Śląsku mieszkania z drugiej ręki. Jak łatwo się domyślić, powodem tej sytuacji okazują się względy budżetowe – mieszkanie z drugiej ręki kosztuje aż dwa razy mniej niż mieszkania w Katowicach oferowane przez firmy deweloperskie. Oczywiście chodzi o lokale w tych samych częściach miasta, o takiej samej powierzchni.

Gdzie szukać mieszkania w Katowicach?

Na rynku wtórnym najwięcej ofert dotyczy przede wszystkim Ligoty czy Piotrowic. Najmniej wydamy na mieszkanie na Szopienicach, na których cena metra kwadratowego oscyluje wokół 2500 złotych. Najbardziej kosztowne okazują się natomiast Brynowo i Dąb, gdzie ceny przewyższają niekiedy 5000 zł za jeden metr. Najwięcej nowych mieszkań buduje się zaś w okolicach ulicy Mikołowskiej oraz Doliny Pięciu Stawów.

Oferty mieszkań w Katowicach potencjalni kupcy wyszukują na wiele sposobów. Najbardziej trafioną droga będzie z pewnością skorzystanie z internetu, gdyż to w aplikacjach dostępnych w sieci dostępnych jest najwięcej ogłoszeń kupna-sprzedaży.