Chcesz zabezpieczyć drewno? Użyj, bejcy, ługu lub wosku do mebli

Chcesz zamówić wosk do mebli? Wejdź na verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/pielegnacja-drewna.html.

Środki do impregnacji drewna to preparaty wykorzystywane zarówno w przypadku mebli umieszczonych wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jakie działanie mają impregnaty do drewna i z jakiego powodu powinno się konserwować nimi drewniane meble?

Zastosowanie środków do konserwacji drewna

Drewno to materiał, który tworzy w pomieszczeniu przytulną atmosferę. To surowiec popularnie stosowany do wyrobu mebli oraz elementów wykończeniowych (okładziny na schody, balustrady, podłogi). Dostępne w sprzedaży środki do ochrony drewna chronią surowy materiał przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych – promieniowania słonecznego czy deszczu, dzięki czemu meble pozostają w nienaruszonej kondycji przez długi czas. Doskonałe rezultaty zapewnia olejowanie i woskowanie drewna, a niesamowite efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione czynności pozwalają na uzyskanie interesujących efektów kolorystycznych – na przykład odpowiednie wybarwienie drewna dębowego.

Środki do pielęgnacji podłóg drewnianych i mebli

Dostępne w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niskim poziomie lotnych związków organicznych. Można nimi zabezpieczyć deskę tarasową, meble ogrodowe, huśtawki, a także wiele innych elementów. Tymczasem preparaty wykorzystywane do pielęgnacji i impregnowania podłóg nadają im wspaniały blask, co bez wątpienia podnosi walory estetyczne desek. Perfekcyjnie skompilowane składniki znajdujące się w impregnatach powodują, że podłoga jest w wyższym stopniu odporna na uszkodzenia i zużycie. Należy jednakże pamiętać, że drewniane podłogi powinny być pielęgnowane w należyty sposób – myte przy pomocy preparatów na bazie olejów i wosków.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]