Cegły klinkierowe ręcznie formowane

Cegła to jeden z najlepszych surowców budowlanych. O jej dobrych stronach można by pisać godzinami – jest dość tania, bardzo wytrzymała oraz gwarantuje świetną izolację termiczną. Sporo dziś robionych cegieł jest produkowanych przez maszyny. Bardzo obniża to ich koszty, lecz skutkuje to również tym, że każda sztuka prezentuje się identycznie. To zaś często nie podoba się entuzjastom oryginalnych pomysłów – nie powinno zatem zaskakiwać, iż ostatnimi laty rośnie zainteresowanie cegłami ręcznie formowanymi.

Estetyczna cegła ręcznie formowana

Powodem, dla którego cegła ręcznie formowana jest coraz chętniej kupowana jest przede wszystkim wygląd. Przez to, że każda cegła została wyprodukowana przez człowieka, wszystkie wyglądają całkowicie inaczej, co spodoba się tym, którym na sercu leży estetyka. Cegły ręcznie formowane są często produkowane z gliny lessowej, którą charakteryzuje bardziej interesujący odcień niż w przypadku gliny iłowej – od czerwieni aż po ciemną żółć.

Czemu opłaca się kupić cegłę ręcznie formowaną?

Cegła ręcznie formowana jest poza tym naprawdę wytrzymała – pod tym względem plasuje się korzystniej niż przemysłowo wytwarzane cegły niższej jakości. Wydajniej również izoluje wnętrze domu, gwarantując komfort termiczny o każdej porze roku. Cegła ręcznie formowana to też doskonałe wyjście wszędzie tam, gdzie panuje duża wilgotność – jest to materiał oddychający, zatem może pobrać aż 10 procent wilgoci z pomieszczenia. W ostatnim zdaniu warto wspomnieć, iż cegła ręcznie formowana nie jest dużo droższa od produktów wytwarzanych maszynowo.