Cegła retro coraz popularniejsza

Budynki postawione przed stu laty mają unikatowy urok. Jest on zasługą po pierwsze powagi, którą zyskują z upływem czasu, lecz także stylu oraz surowców wykorzystanych do ich realizacji. W tamtych dekadach największym zainteresowaniem inżynierów cieszyła się na pewno czerwona cegła, która również obecnie uznawana jest za materiał, który dodaje obiektowi niezwykłego uroku. Jednak choć w sprzedaży znajdziemy rozmaite rodzaje cegły w tej barwie, nie wszystkie sprawdzają się tam, gdzie myślimy o klimacie w stylu minionych czasów. Szczególnie warto postawić wtedy na cegłę retro. Jak zatem jest ona wytwarzana? W jakich sytuacjach powinniśmy ją wykorzystać?

Wytwarzanie cegły retro

Cegła retro może być produkowana rozmaitymi technikami. Podstawowe modele to wytwarzane współcześnie płytki, które są później wystylizowane. Pamiętajmy jednak, że tego typu cegły na pewno nie będą prezentować się dokładnie tak, jak w starych budynkach. Jeśli zatem istotny jest dla nas odpowiedni efekt, postawmy na cegłę retro produkowaną z surowca pochodzącego z wyburzanych, zabytkowych obiektów. Jest ona przetwarzana, a później zabezpieczana przed wilgocią, dzięki czemu świetnie wygląda, a jednocześnie jest równie odporna jak współczesne cegły. Na rynku kupimy rozmaite rodzaje płytki retro, pośród których bez trudu znajdziemy modele, które będą komponowały się z projektem konkretnego obiektu.

Cegła retro – gdzie najlepiej zda egzamin?

Jak łatwo się domyślić, cegła retro nie może być wykorzystywana jako podstawowy materiał. Doskonale zdaje egzamin natomiast jako materiał ozdobny, jaki dodaje wnętrzu wspomnianego klimatu. To dlatego nierzadko są spotykane w loftach – mieszkaniach urządzonych w obiektach wykorzystywanych przed laty przez zakłady przemysłowe. Płytka retro zdaje egzamin oczywiście także w innych wnętrzach, świetnie prezentując się tak w kuchni, jak i korytarzu czy pokoju dziennym.