Całoroczne domy góralskie coraz popularniejsze

Poszukujesz domów góralskich całorocznych? Sprawdź http://domygoralskie.com/realizacje.html

Domy góralskie są atrakcyjne i funkcjonalne. Podobne do tradycyjnej sztuki Podhala fascynują spadzistymi, krytymi gontem dachami oraz wykonanymi z drewna ścianami. Dla większości kupujących istotne jest również to, że tradycyjne domy góralskie są bezpieczne dla przyrody – drewno jest bowiem surowcem naturalnym. Nic powinno zatem zaskakiwać, iż budowane są nie tylko na Podhalu – spotkać je możemy prawie w całej Polsce, bo świetnie wyglądają wpisując się w pozamiejskie krajobrazy. Często usłyszeć możemy komentarze na temat tego, iż sprawdzają się one jedynie cieplejszymi porami roku. Czy więc okazują się one zgodne z prawdą? Oczywiście nie – całoroczne domy góralskie buduje się wszak coraz chętniej.

Całoroczne domy góralskie – w jaki sposób się je wykonuje?

Inspirowane historycznymi budynkami z Tatr oraz architekturą Stanisława Witkiewicza, całoroczne domy góralskie zwykle budowane są prawie w całości z drewna. Bale łączone są historycznymi sposobami, przez co wewnątrz domu jest optymalna temperatura. Często obserwuje się również wykonane z kamienia podmurówki, chroniące obiekt przed wodą oraz chłodem pochodzącymi z gruntu. Charakterystyczną cechą całorocznych domów góralskich okazuje się także stromy dach z gontem, który zabezpiecza je przed zniszczeniem w przypadku częstych w tym regionie śnieżyc.

Całoroczne domy góralskie – komu zlecić?

Decydując się na wzniesienie całorocznego domu góralskiego powinniśmy wiedzieć, iż już od początku należy zawrzeć umowę z doświadczonymi fachowcami. Najlepiej postąpimy stawiając na ekipę, w której strukturach działają architekci specjalizujący się w tworzeniu domów góralskich oraz cieśle. Ważne jest również to, aby tradycyjna architektura łączyła się z innowacyjnymi pomysłami budowlanymi – to jesienią zagwarantuje mieszkańcom całorocznych domów góralskich komfort w tym samym stopniu, co w innych typach obiektów.

Nasze dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]