Budowa domów z bali – domy w technologii zrębowej

Budowa domów z bali - zajrzyj tutaj po więcej informacji o tej usłudze

Domy wykonywane w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się zwiększającą się popularnością. Są budowane naprawdę często i stanowią świetną alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy tego rodzaju buduje się z wykonanych z drewna bali, które układane są w dość charakterystyczny sposób. To znana od wieków technika wznoszenia domów, którą doceniliśmy znowu.

Budowa domów z bali: cechy charakterystyczne takich domów?

Powiększająca się cały czas popularność takich domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy wznoszone w takiej technologii wyglądają nadzwyczaj pięknie. Do tego wewnątrz takich domów panuje niezwykła atmosfera, za sprawą której mieszka się w nich wspaniale. Drewno to całkowicie naturalny izolator cieplny. To właśnie z tego powodu domy z bali nie wymagają wykonywania zajmującego mnóstwo czasu i niezwykle kosztownego ocieplenia. Są o wiele cieplejsze niż domy murowane, które nierzadko generują niemałe straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą właściwie utrzymywane, przetrwają w doskonałym stanie bardzo długi czas. Koszt ich wybudowania naprawdę nie jest zbyt wysoki, na skutek czego także pod tym względem konkurują one z technologiami innego rodzaju. Domy z bali naprawdę często spotkać można na terenach położonych w górach i na Suwalszczyźnie. Nie znaczy to jednak, że nie są aktualnie popularne także w innych regionach Polski. Bale są właściwie przygotowywane, co sprawia, że są odporne na wilgoć i inne czynniki atmosferyczne. To właśnie z tego powodu domy wykonane z drewnianych bali mogą być spotykane we wszystkich częściach kraju.

Budowa domów z bali: pomoc fachowca jest niezbędna

Wybierając dom z bali, powinno się zadbać, by zarówno przygotowanie projektu, jak i realizację prac budowlanych powierzyć profesjonalistom, którzy specjalizują się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wtedy można być pewnym, że dom będzie zaprojektowany i wybudowany w sposób prawidłowy, a podczas użytkowania nie ukażą się nieprzyjemne niespodzianki.

Nasze dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]