Budowa domów drewnianych – nowoczesność, funkcjonalność, estetyka

Zamów budowę domów drewnianych energooszczędnych

Mnóstwo osób marzy o wybudowaniu własnego domu. Wielu z nich udaje się urzeczywistnić to marzenie. Jeszcze jakiś czas temu w polskim krajobrazie przeważały domy mające kształt klasycznego pudełka. Nie zachwycały one ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Charakteryzowały się również dużymi stratami energii. Dzisiaj wygląda to zupełnie inaczej. Bardzo chętnie stawiamy na domy z drewna stanowiące połączenie znanego od pokoleń stylu podhalańskiego z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak doskonale połączyć tradycję oraz nowoczesność?

Domy drewniane to aktualnie doskonały przykład na to, jak doskonale można łączyć klasyczny styl podhalański z nowoczesnymi rozwiązaniami, które zapewniają nam komfort. Styl góralski – bo tak na ogół nazywa się też styl podhalański – to kwintesencja doskonałego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, spadzisty dach , który pokryto gontem, weranda lub balkon – to najbardziej charakterystyczne cechy domu, który wybudowany został właśnie w stylu góralskim. Aby jednak tego rodzaju dom był nowoczesny, architekci stosują dzisiaj liczne przeszklenia, z chęcią stosują też inne nowatorskie materiały. Taki dom może być też energooszczędny. Aby tak właśnie było architekci stawiają na zwartą bryłę budynku, polecają dobór odpowiednich okien i właściwie wykonane ocieplenie. Domy drewniane wzniesione w stylu podhalańskim połączonym z nowoczesnymi elementami napotyka się nierzadko w jednym regionie naszego kraju. Jest to rzecz jasna Małopolska, na terenie której leży malownicze Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt specjaliście

Przygotowanie wysokiej jakości projektu domu drewnianego, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego z nowoczesnością naprawdę nie należy do prostych. Dlatego najlepiej jest zlecić to zadanie specjalistom. Nie inaczej jest już podczas budowy domu. Tylko wówczas będzie można być pewnym, że dom będzie wyglądał bardzo dobrze, a jednocześnie będzie trwały oraz komfortowy w użytkowaniu.

Nasze dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]