Bezpieczne i stabilne podnośniki

Do prac u góry można co prawda wykorzystać normalną drabinę, jednak to wyjście z różnych względów nie jest rekomendowane. Warto pamiętać o sprawach bezpieczeństwa – drabina potrafi się przewrócić, a z dużej wysokości na pewno przyniesie bolesne rezultaty. Jak więc zażegnać takie ryzyko? Najlepszym wyjściem w podobnych przypadkach będzie niewątpliwie podnośnik. Zapraszamy do lektury artykułu, w którym piszemy, czemu opłaca się z niego korzystać.

Podnośnik w miejsce drabiny

Jak już wspomnieliśmy, drabina może łatwo się przewrócić. Używając przenośnika nie musimy obawiać się o upadek, bo solidna konstrukcja zagwarantuje nam najlepszą ochronę. Szczególnie ważne jest to podczas czasochłonnych i skomplikowanych napraw, gdyż łatwo wtedy o upadek. Podnośnik jest dlatego chętnie wykorzystywany przez monterów sieci elektrycznych i telekomunikacyjnych.

Podnośniki terenowe – charakterystyka

Czasem niestety normalny podnośnik nie zagwarantuje nam właściwej ochrony. Sztywność naprawdę maleje w czasie prac na otwartym obszarze – szczególnie na błocie. Trudności mogą pojawić się również podczas prac w terenie pagórkowatym, gdzie nietrudno o przeciążenia. W takich przypadkach najlepiej postawić na podnośnik terenowy. Powinniśmy też wspomnieć, że takie podnośniki zapewniają całkowitą ochronę przy każdym położeniu kosza.