Bezpieczna i komfortowa zwyżka terenowa

Drabina zda egzamin tylko w czasie niewielkich napraw. Zdając sobie sprawę, iż na górze zostaniemy przez dłuższy czas, powinniśmy skorzystać z podnośnika lub zwyżki. Czemu? Głównie ze względu na bezpieczeństwo, które gwarantują opisywane maszyny – operatorzy zwyżki nie powinni bać się przewrócenia, skupiając się na pracy w każdych warunkach. Zwyżka również umożliwia dotarcie do ukrytych zakamarków. Co jednak, jeśli zamierzamy użyć jej w ciężkim terenie? Jakie urządzenia dobrze wówczas zdadzą egzamin?

Cechy zwyżki terenowej

W podobnych przypadkach najlepszym pomysłem okaże się wynajem zwyżki terenowej. Maszyny tego rodzaju są stworzone do działania w ekstremalnych sytuacjach – na drogach gruntowych, nierównościach czy bruku. Zwyżka terenowa jest z tego powodu często stosowana do konserwacji sieci elektrycznych na wsiach oraz do przycinania wysokich gałęzi. Doskonale sprawuje się także w mieście, zatem stosuje się ją do usuwania sopli z dachów domów, rozwieszania reklam lub czyszczenia okien w biurowcach.

Zwyżka terenowa – kto wypożyczy?

Firmy wypożyczające zwyżkę terenową zatrudniają sprawdzonych ludzi obsługujących takie urządzenia. Posiadają wszystkie uprawnienia – na przykład elektryczne, zaś dodatkowe lampy umożliwiają pracę również w nocy. Koszty, z jakimi wiąże się jej wypożyczenie są zwykle umawiane z klientem – każde zlecenie jest bowiem nieco odmienne i jest uzależnione od stopnia skomplikowania i charakteru terenu.