Asfalt i inne nowoczesne nawierzchnie drogowe

Asfalt jest zaliczany do surowców najczęściej stosowanych przez specjalistów drogowych. Nie ma w tym oczywiście nic zaskakującego – posiada wiele zalet, które odróżniają go na tle innych materiałów. Dobrze wylany jest naprawdę równy, a to korzystnie rzutuje na wygodę jeżdżenia po wykonanych z niego drogach. Warto wspomnieć także o jego solidności – współczesny asfalt zniesie chłody, duże nasłonecznienie, opady czy duży ruch. Innowacyjne rozwiązania bitumiczne nie sprawiają trudności przy położeniu, a wiele z nich nie wymaga nawet podgrzania.

Safegrip – nowoczesny asfalt

Dzisiejsze masy bitumiczne nie tylko są górną warstwą dróg, ale też izolują podkłady od wilgoci i pozostałych niekorzystnych czynników. Jedną z nich jest asfalt Safegrip, który chroni dolne poziomy drogi przed erozją i gwarantuje przyczepność w każdych warunkach. Asfalt ten wykorzystywany jest nie tylko na jezdniach – zdaje egzamin również na wszelkiego rodzaju mostach, ścieżkach rowerowych czy dla pieszych. Co istotne, możemy stosować go również na wzniesieniach, osiągających nawet do czterdziestu pięciu procent stromizny.

Asfalt do dylatacji

Na kładkach czy parkingach trzeba pamiętać o szczelinach dylatacyjnych, bo te zminimalizują ograniczą i przez to zagwarantują ochronę przebywających na nich pasażerów. Aby jednak zabezpieczyć podkłady drogi, powinniśmy wykorzystywać na nich odpowiedni asfalt. W grupie podobnych powierzchni na uwagę zasługuje na przykład technologia Rubi-Joint – doskonale amortyzuje wstrząsy poziome oraz w pionie.