Akcesoria szalunkowe – niezbędne w budownictwie

Więcej o kluczu do żabek na sklep.abcszalunki.pl/13-akcesoria-szalunkowe

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wspierania deskowań i przydają się na wszystkich budowach. Jakie produkty używa się podczas szalowania? Kiedy warto kupić je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i zastosowanie

By szalunki ścienne, używane do wykopów czy stropowe były wykonane w prawidłowy sposób, konieczne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich producenci oferują obecnie sporo materiałów używanych do wzmacniania konstrukcji, między innymi ściągi szalunkowe, sworznie napinające, napinacze rygla, nakrętki, klucze do żabek napinających i rusztowań, zaciski sprężynowe, rurki dystansowe, stożki i korki oraz listwy pozycjonujące czy fazujące. Ściąg szalunkowy, nazwany również ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pozwala utrzymać stosowny rozstaw między płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dołączone są nakrętki talerzowe, motylkowe lub przegubowe. Natomiast żabki napinające stosowane są jako uchwyty umożliwiające złączenie szalunku za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią też dystanse umożliwiające utrzymanie odpowiedniej odległości między szalunkiem a prętami. Przy kupowaniu akcesoriów nie można nie uwzględnić również ocynkowanych nakrętek pasujących do ściągów.

Dlaczego warto kupić akcesoria szalunkowe online?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w dobrze zaopatrzonych sklepach online. Sklepy te oferują świetnej jakości elementy od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Tekko, Rasto czy Peri i są do nabycia w rozsądnych cenach.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]