O kominku marzy wielu właścicieli domków jednorodzinnych – posiada nie tylko funkcje użytkowe, ale także nadaje lokalowi urokliwego charakteru. Jakie obudowy są współcześnie najbardziej modne? Prześledźmy aktualne trendy.

Montaż kominków – jasna kolorystyka

Przytulne pomieszczenia utrzymane w tradycyjnym stylu są bardzo popularne już od kilku lat. Trendy te znajdują odzwierciedlenie również w stylistyce kominków. W tym sezonie najbardziej polecane są kominki z obudowami zrobionymi z piaskowca i marmuru polerowanego, które świetnie pasują do domów w stylu prowansalskim, rustykalnym oraz minimalistycznym. Nie ważne jakie wzornictwo preferujesz – na pewno znajdziesz idealną obudowę. Ciepła stylistyka kominków zrobionych z piaskowca powoduje, że są one najlepszym i ponadczasowym wyborem, jakiego możesz dokonać. Naturalne materiały prezentują się niesamowicie wytwornie i podkreślają przytulny charakter pomieszczenia.

Montaż kominków – walory praktyczne

Oprócz szlachetnego wyglądu, kominek posiada również ważne walory praktyczne. Przede wszystkim znakomicie ogrzewa pomieszczenie, a tzw. płaszcz wodny może rozprowadzić powietrze po całym domu. Obudowy zrobione z piaskowca są odporne na ekstremalną temperaturę oraz wszelkie pęknięcia mechaniczne. Przy dobrej konserwacji kominek przetrwa w nienaruszonym stanie całe pokolenia. Od dłuższego czasu planowałeś kupić kominek? Na rynku znajdziesz fachowców specjalizujących się w dystrybucji oraz montażu kominków. Specjaliści dopasują rodzaj kominka do Twoich oczekiwań, a także uwzględnią możliwości architektoniczne nieruchomości. A może sam dokładnie wiesz, jak powinien wyglądać Twój wymarzony kominek? Część przedsiębiorstw umożliwia przygotowanie ich na specjalną prośbę klienta. Nie zastanawiaj się dłużej i już teraz wybierz idealną obudowę!