Żaluzje drewniane – elegancja i funkcjonalność

Żaluzje poziome od dawna są najczęstszymi przysłonami okiennymi. Najczęściej produkowane są z aluminium, ale ostatnio w sklepach możemy znaleźć wiele tego rodzaju produktów z odmiennych materiałów. Dużym zainteresowaniem cieszą się na przykład żaluzje drewniane – nabywcy chwalą tak ich styl, jak i wygodę. Produkowane są najczęściej z abachi oraz innych egzotycznych gatunków drewna. Czemu dobrze postawić na kupno takich żaluzji? Jakie posiadają zalety? Gdzie sprawdzą się żaluzje drewniane?

Żaluzje drewniane – czemu warto?

Sporo klientów wybiera żaluzje drewniane z uwagi na ich walory estetyczne – świetnie prezentują się tak w tradycyjnych, jak i nowoczesnych pomieszczeniach, wszędzie generując przytulną atmosferę. Oprócz tego są też naprawdę wygodne w użytku – tak jak ich kuzyni z metalu. Żaluzje drewniane świetnie chronią przed słońcem, natomiast promienie ultrafioletowe nie uszkadzają ich, dzięki czemu przez lata zatrzymują swe właściwości. Możemy je nabyć w różnych modelach, zatem z łatwością wyszukamy żaluzje dostosowane do konkretnego pokoju.

Założenie żaluzji drewnianych

Montaż żaluzji drewnianych nie sprawi nam najmniejszych trudności. Wytwórcy zazwyczaj dostarczają je razem z systemem mocowania, a nasza rola sprowadza się tylko do wywiercenia w ramie wąskich otworów i zamontowania na nich nośników. Na nich opiera się rynna żaluzji wraz z łańcuszkiem do opuszczania. Jeśli jednak nie umiemy poradzić sobie z tym samemu, za nieznaczną opłatą zrobi to za nas producent.