Zalety rolet podgumowanych

W upalne miesiące w roku Twój dom nagrzewa się do uciążliwych temperatur? Rozwiązaniem tego problemu jest roleta podgumowana. W słoneczną wiosnę i upalne lato przed wyjściem z domu zasłoń okna roletą podgumowaną i po powrocie raduj się wychłodzonym, nienagrzanym pomieszczeniem, stworzonym do relaksu. Taki rodzaj rolety w pełni nie wpuszcza promieni słonecznych. Jak działają rolety podgumowane? W jakich pomieszczeniach sprawdzą się najlepiej? Dowiesz się u nas.

Atuty rolety podgumowanej

Największą zaletą rolet podgumowanych jest fakt, że powodują one całkowite zaciemnienie wnętrza. Gruba guma na rolecie nie dopuszcza światła do pokoju, dzięki czemu wnętrze się nie nagrzewa. Zwykle latem utrzymanie w pomieszczeniach właściwej temperatury jest trudne. Jeśli nie masz klimatyzacji, to kup taki model rolety. Rolety podgumowane często są wykorzystywane we wnętrzach, takich jak łazienka czy kuchnia, ale również w mocno nasłonecznionych pokojach. Nie ma przeciwwskazań, by były ozdobą Twojego salonu lub sypialni.

Jakie rolety podgumowane wybrać?

Rolety podgumowane zwykle dostępne są w wersji produktu sto procent zaciemnienia. Jeżeli poszukujesz przesłony do słonecznego bądź mocno przeszklonego wnętrza, to ten rodzaj sprawdzi się doskonale. Również pokoje, w których potrzebujesz spokoju lub całkowitego zaciemnienia, takie jak gabinet, sypialna oraz salon, to znakomite pomieszczenia dla rolety podgumowanej.
Dobierz kolor rolety do pozostałych detali wnętrza lub wybierz model w absolutnie kontrastujący z nimi. Roleta może być klasycznym lub nowoczesnym uzupełnieniem wnętrza, jednak wiele zależy od Twojej inwencji i koncepcji ich wykorzystania.