Zalety oczyszczacza powietrza z jonizatorem

Próżno szukać kogoś, kto nie znosi zapachu powietrza po przejściu burzy. To uczucie świeżości nadają jony ujemne, które tworzą się m.in. w rezultacie naturalnego ruchu wody i powietrza, wyładowań elektrycznych, a także są uwalniane przez rośliny. Ujemne jony tlenu łagodzą przykre zapachy, oczyszczają powietrze oraz mają pomyślny wpływ na nasze otoczenie i samopoczucie.

Jonizator powietrza – czym jest jonizacja??

Jonizacja może nastąpić w rezultacie wyładowania elektrycznego, wpływu intensywnego pola magnetycznego albo wydzielania się ekstremalnej ilości ciepła. Obecnie większość z nas przebywa w otoczeniu dziesiątek urządzeń, jak laptopy, drukarki czy telewizory, które emitują pole magnetyczne i dodatnio jonizują powietrze. Zdrowe aniony, czyli jony o ładunku ujemnym, wytwarzają się przez przyłączanie się jednego lub więcej elektronów do neutralnych cząsteczek. Na nasze nieszczęście ich ilość w powietrzu na terenach gęsto zamieszkałych z każdym rokiem się zmniejsza. Dlatego by na powrót poczuć czystą i świeżą atmosferę w domu, warto skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – dlaczego warto?

Proces jonizacji wykorzystywany jest przede wszystkim w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pozwala zatrzymać niebezpieczne mikroorganizmy i wirusy, dym papierosowy czy pyły zawieszone PM2.5 i 10. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu świeżość i czystość, umożliwiając nam lepszy relaks i oddychanie pełną piersią. Zważywszy na to, że ujemnie zjonizowane powietrze redukuje poczucie permanentnego zmęczenia i podnosi ogólną wydajność fizyczną organizmu, rekomenduje się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem również w przychodniach medycznych, biurach, szkołach czy instytucjach publicznych, czyli wszędzie tam, gdzie ważne jest skupienie się na realizowanych zadaniach.