Uniwersalne rolety okienne

Rolety okienne, sufitowe lub ścienne wyliczane są w każdym sezonie wśród trendów na nowoczesne i modne zaaranżowanie wnętrza. Siłą rolety okiennej jest jej uniwersalny charakter i zastosowanie oraz bogactwo wzorów i kolorów. Na ile to rozwiązanie sprawdzi się w każdym wnętrzu?

Kolorowe rolety – jak je dobrać do wystroju pokoju?

Dobrzy producenci posiadają w swojej ofercie kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt wariantów kolorystycznych różnych modeli rolet okiennych. Rolety dzień i noc, mini i zebra są dostępne w szerokim wachlarzu barw.
Wybierz kolor zbliżony do Twojego wnętrza bądź zdecyduj się na barwę w kolorze przeciwnym do ścian, mebli oraz dodatków. Bezpieczne kolory, które zawsze się sprawdzą, to czerń, biel, beże oraz szarość. Zwłaszcza szarość jest elegancka i efektowna, a jednocześnie wspaniale rozświetla i powiększa optycznie pomieszczenia.

Standardowe wymiary rolet okiennych

Wymiary standardowych rolet okiennych mierzone są według stosunku szerokość x wysokość. Producenci proponują rozmiary od trzydziestu pięciu do stu czterdziestu centymetrów szerokości i od stu szesnastu do dwustu trzydziestu centymetrów wysokości. Tego typu rolety dopasowane są do ram okiennych o typowych wymiarach.

Rolety okienne na wymiar

Dla osób, które pragną założenia rolet, ale mają okna w nietypowym rozmiarze, świetnym produktem są rolety okienne wytwarzane na wymiar. Jeżeli zatem dostępne w sklepach rolety nie pasują wielkością do Twoich okien, to innym pomysłem jest roleta ścienna, sufitowa lub usługa nieodpłatnego przewężenia rolet.