Sklep z kominkami – Berito

Dają Ci wspaniały nastrój, a dodatkowo są doskonałymi źródłami energii – zwłaszcza, kiedy uzupełniają CO. Nic więc zaskakującego, że mieszkańcy domów z roku na rok chętniej stawiają na na kupno kominka – tym bardziej, że w katalogach wielu wytwórców znajdziemy modele, które naprawdę łatwo dopasujemy do aranżacji każdego wnętrza. Jak więc wybierać kominki?O jakich rzeczach nie możemy zapominać?

Tradycyjne kominki

Tego rodzaju kominki są niezrównane, kiedy zależy nam na stworzeniu nastroju – nic wszak nie zastąpi bezpośredniej styczności z ogniem czy dźwięków rozżarzonego polana. Pomimo tego, wśród dostępnych rodzajów kominków, propozycje z otwartym ogniskiem nie sprawują się dobrze pod względem wydajności – wykorzystują tylko dwadzieścia procent ciepła.

Wkład z żeliwa w kominkach

Bywają trochę droższe od opisanych wcześniej kominków, nie pozwalają także całkowicie obcować z płomieniami, bo palenisko odgrodzone jest grubą szybą. Okazują się natomiast lepszym rozwiązaniem dla klientów, którzy cenią sobie efektywność, bo ograniczenie strat energii wynosi w ich przypadku nawet osiemdziesiąt procent – dzięki warstwie żeliwa jest ona magazynowana, a potem powoli uwalniania.

Kominki do grzejników

Kominki z systemem wodnym to doskonałe uzupełnienie systemu centralnego ogrzewania – woda jest w nich ocieplona do wysokiej temperatury, a potem skierowana do kaloryferów. Takie kominki można użyć też do podgrzania wody do kranów, dzięki czemu są jednym z najoszczędniejszych rozwiązań.