Shuttersy w sypialni i w salonie – kontroluj światło i temperaturę

Jeśli szukasz przykładów z zastosowaniem shuttersów w sypialni skieruj się tu.

Wewnętrzne okiennice ozdobne, czyli szutersy (shutters), kojarzą się zwykle z domami zaaranżowanymi w stylu południowoamerykańskim i afrykańskim. Tymczasem ten element zabezpieczenia okna można zastosować także w europejskich domach – jest to niezwykle wytrzymałe, a przy tym pięknie wyglądające rozwiązanie, które w szeregu aranżacji sprawdzi się lepiej niż popularne w tej chwili rolety.

Shuttersy w salonie – regulacja ilości promieni słonecznych wnikających do wnętrza

Shuttersy w salonie lub w pokoju gościnnym, będą wypełniały podwójną funkcję – ozdobną i praktyczną. Okiennice wewnętrzne zdecydowanie podnoszą estetykę pokoju. Ich lamele są grubsze, dzięki czemu rewelacyjnie wyglądają na większości okien. Walory estetyczne są ważne, gdyż to w salonie domownicy spędzają większą część dnia, a także podejmują tu gości. Z tej przyczyny trzeba zatroszczyć się, żeby to pomieszczenie było nie tylko reprezentacyjne, ale jednocześnie wygodne. Opcja zmiany kąta pochylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości światła wnikającego do wnętrza, co pozwala m.in. na całkowite jego przyciemnienie, kiedy pragniemy obejrzeć serial, albo jego częściowe ściemnienie, kiedy staramy się stworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – idealne rozwiązanie dla cierpiących na alergie

Swoboda regulacji dostępu promieni słonecznych do wnętrza jest zdecydowanie najważniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni przydadzą się jednakże także z innego powodu – z ich wykorzystaniem da się skutecznie regulować temperaturę pomieszczeniu, która ma jak wiadomo niebagatelny wpływ na nasz mocny sen. Przy pomocy okiennic wewnętrznych w okresie zimowym dłużej zatrzymamy w sypialni ciepło, natomiast w trakcie lata łatwiej jest zachować w niej niższą temperaturę. W dodatku shuttersy tworzą skuteczną zaporę chroniącą przed donośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to też świetne rozwiązanie dla osób chorych na alergie. Na ich lamelach osiada się mniej cząsteczek kurzu aniżeli w plisach firanek, a ich pielęgnacja jest niezmiernie prosta i trwa dosłownie kilka minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy doskonale będą prezentować się także w pokoju dziecka, w łazience czy w kuchni.

Nasze dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]