Rolety ścienne wewnętrzne- montaż i zastosowanie

Marzysz o roletach w swoich pomieszczeniach, jednak nie wydaje się to możliwe, bo nie da się ich umocować na oknie? Jest na to rozwiązanie. Dla ludzi takich jak Ty wymyślono rolety ścienne. Różnią się od rolet okiennych tym, że mocuje się je na suficie lub ścianie. Czy warto zdecydować się na ten rodzaj rolety? Kiedy rolety ścienne sprawdzą się najlepiej?

Rolety ścienne wewnętrzne gładkie

Pierwszym rodzajem rolety ściennej jest model wyprodukowany z gładkiej tkaniny. Taka roleta ma najczęściej półzaciemniający poziom. Wpuszcza pewną ilość światła do pomieszczenia, a jednocześnie chroni przed nadmiernym rozgrzewaniem się i zbytnią ilością światła. Atutem takich rolet jest nieskomplikowana instalacja na ścianie lub suficie. W porównaniu do rolet okiennych nie wymagających śrub, wiercenia ani specjalnych zdolności monterskich, rolety ścienne wewnętrzne wymagają wywiercenia dwóch otworów, które będą utrzymywać rolkę rolety.
Kolejną, ważną różnicą między roletami okiennymi i ściennymi, jest odstęp rolety od szyby. Im bardziej roleta przylega do okna, tym bardziej chroni przed światłem i nagrzewaniem gwarantuje. Rolety ścienne są mocniej odsunięte od szyby niż rolety okienne, z tego powodu zaleca się montować je w pomieszczeniach, gdzie powinno docierać więcej promieni słonecznych.

Rolety ścienne dzień noc

Drugi rodzaj rolety ściennej to jej wariant dzień noc. Tutaj poziom przepuszczania promieni słonecznych zależy od zwartości splotu tkaniny oraz gramatury materiału, z którego wytworzono roletę. Rolety dzień i noc typu zebra to designerskie i nowoczesne projekty. Ich unikatowy charakter, dzięki konstrukcji z poprzecznych pasów, sprawia, iż pasują do nowoczesnych, stylowych wnętrz. Rolety dzień noc występują w wariancie ściennym i okiennym. W zależności od potrzeb oraz typu okna można wykorzystać jedną z tych rolet. Ten rodzaj przesłony rekomendujemy w szczególności do niestandardowych okien, z kilkoma kwaterami.