Rolety rzymskie – to warto wiedzieć

Stopniowo odchodzimy od zwykłych zasłonek. Zamiast nich zakładamy najróżniejsze przysłony okienne takie jak żaluzje oraz rolety rzymskie. Nie ma w tym rzecz jasna nic zaskakującego, gdyż tego rodzaju akcesoria są nie tylko wygodniejsze, ale również lepiej zabezpieczają przed światłem. Dlaczego poza tym powinniśmy postawić na rolety rzymskie? Jakie wykazują zalety? Co należy wiedzieć na ich temat przed ostatecznym wyborem?

Z czego robi się rolety rzymskie?

W sklepach dostępnych jest wiele najróżniejszych rolet rzymskich. Znajdziemy więc produkty zrobione z bibuły lub lnu, aż po rolety z aksamitu. Wiele firm oferuje poza tym wytwarzanie rolet rzymskich z tkanin dostarczonych przez klienta – umożliwia to zaprojektowanie ich pod kątem wystroju konkretnego wnętrza. Dla klientów ceniących oryginalne rozwiązania trafionym krokiem okaże się kupno rolet rzymskich wykonanych z tkanin niepalnych czy fantazyjnych tworzyw sztucznych.

Przykłady użycia rolet rzymskich

Różnorodność modeli rolet rzymskich powoduje, że z łatwością wyszukamy takie, które będą doskonale prezentować się tak w nowoczesnych, jak i klasycznie urządzonych mieszkaniach. Poszczególne modele wyróżniają się wśród pozostałych także systemem spuszczania – większość posiada zwykły łańcuszek, rzadziej spotkać można natomiast rolety rzymskie posiadające specjalny zdalnie sterowany silnik na prąd. Rolety rzymskie mogą być również wzmocnione drugą warstwą tkaniny, co świetnie chroni dom przed światłem.