Plisy – efektowne przysłony okienne

Coraz chętniej odchodzimy od normalnych zasłonek, wybierając inne, nietypowe akcesoria okienne, czyli plisy czy rolety. Nie ma w tym rzecz jasna nic zaskakującego, gdyż ich atuty nie kończą się na interesującym wyglądzie – są wszak wygodne oraz solidne, a właściciele zasłon zwrócą też uwagę na fakt, iż nie trzeba ich prać. Plisy możemy nabyć w najróżniejszych wersjach, dzięki czemu modele dla siebie znajdą wszyscy. Jak jednak je wybierać? Co sprawdzić, by zakup okazał się dobry?

Plisy – co będzie ważne?

Jak nietrudno się domyślić, przy wyborze plis w szczególności warto sprawdzić ich wymiary. Powinny być w stu procentach dopasowane do wielkości danego okna, co szczęśliwie nie przysporzy nam żadnych problemów. W sklepach znajdziemy rozmaite rozmiary i kształty plis, przez co dopasujemy je nawet do oryginalnych okien. Nie zapominajmy też, iż na poddasze powinniśmy kupować plisy z grubszej tkaniny. Pozwoli to nam na zabezpieczenie pomieszczenia przed zbytnim nagrzaniem.

Co poza plisami?

Plisy to nie jedyne przysłony na okna, które obecnie znajdziemy w sklepach. Miłośnicy nietypowych rozwiązań powinni sprawdzić też pozostałe, równie interesujące modele. Na szczególną uwagę zasługują z pewnością rolety rzymskie, które przypominają plisy. Doskonale chronią przed słońcem i wzorkiem sąsiadów, stając się przy tym idealną dekoracją naszego domu. Chociaż na krajowym rynku dostępne są od kilku lat, już zdobyły sporo zwolenników.