Panele podłogowe

panele drewniane Baltic Wood

Panele podłogowe wyglądają równie dobrze, co drewniane podłogi, a są od nich znacznie tańsze. Niskie ceny to tylko pierwsza z wielu zalet paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje naprawdę kilka godzin, a wszyscy poradzimy sobie z tym zadaniem bez korzystania z usług profesjonalistów. Jak więc zamontować panele podłogowe?

Dostosuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie znoszą wody – zawartość wody nie może przekroczyć 3%. Powinieneś pamiętać także o odpowiedniej izolacji – najlepiej nada się do tego folia paroizolacyjna o gramaturze minimum dwóch dziesiątych milimetra i wełna mineralna. Po wizycie w sklepie nie odpakowuj paneli – powinieneś odczekać dwie doby, aż ulotni się z nich zgromadzona wilgoć. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Jak montować panele podłogowe?

Rozpoczynając układanie paneli, pamiętaj o najważniejszym – specjaliści polecają robić to zaczynając od rogu pokoju. Przed pracą, upewnij się, czy nie są zepsute, bowiem potem trudniej będzie je reklamować. Pamiętaj o temperaturze podłogi – najniższa wartość wynosi piętnaście stopni Celsjusza. Pamiętaj, by montować je wertykalnie do okna, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – w ten sposób, żeby dłuższy bok biegł równolegle do dłuższej fasady. Z połączeniem paneli, dzięki prostemu systemowi klików, nie powinieneś mieć najmniejszych problemów.

Dylatacje, czyli daj panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Podobnie jak wszystkie produkty drewnopochodne, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od zmian temperatury w domu. Pamiętaj więc o odstępach dylatacyjnych o szerokości minimum jednego centymetra – nie będą widoczne, kiedy wykorzystasz listwy podłogowe.

Nasze dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]