Meteo – regulowanie okien

Regulacja okien Warszawa

Okna nie są wieczne – chcąc, by służyły nam jak najdłużej, niezbędna jest ich odpowiednia regulacja. Powinniśmy pamiętać, że zaniedbane okna szybciej się psują, a usunięcie usterek wygeneruje koszty o wiele większe, niż konserwacja. Czy okna PCV możemy więc konserwować samemu, czy lepiej zostawić to fachowcom? Ile kosztuje podobna pomoc? Jak często musi odbywać się regulacja okien?

Regulacja okien – co się stanie, gdy jej nie przeprowadzimy?

Zaniedbane okna szybko zmniejszają swoją szczelność, a tego skutkiem jest podniesienie poziomu wody w pomieszczeniu i obniżenie temperatury. Regulacja okien niezbędna będzie też, kiedy zależy nam na ich lekkim otwieraniu oraz efektownym wyglądzie.

Regulacja okien – smarowanie

Raz na dwa kwartały okna należy dokładnie naoliwić. Nie ma potrzeby prosić o usługi specjalistów – trzeba tylko naoliwić zawiasy wykorzystując do tego wazelinę techniczną lub inny preparat o podobnym zastosowaniu. Czyniąc tak, zapobiegniemy korozji oraz dziwnym dźwiękom.

Regulacja okien – czy wykonać ją samemu?

Regulacja okien wymaga fachowych umiejętności oraz dużej wiedzy – z tego powodu nie każdy z nas się z nią upora. Regulacja na własną rękę może skutkować uszkodzeniem okna – najlepiej zatem zlecić ją specjalistom.

Ile wydasz na regulację okien?

Konserwacja jednego skrzydła to koszt około czterdziestu złotych, jednak w większości firm na każde kolejne skrzydło wydamy już pięćdziesiąt procent mniej. Jest to koszt, który poniesiemy tylko raz w roku, zatem nie okaże się poważnym kłopotem.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]