Pedagodzy uważają, że meble szkolne mają duży wpływ na to, czy nasze pociechy będą mogły bezproblemowo zdobywać nową wiedzę. Zarządcy szkół powinni więc dołożyć wszelkich starań ku temu, żeby najmłodszym zagwarantować optymalne otoczenie do uczenia się. Choć nie jest prosto wybrać odpowiednie meble szkolne, jeśli zastosujemy się do kilku wskazówek, wnętrza sal urządzimy tak, by w stu procentach spełniały dziecięce potrzeby.

Ławki i siedzenia – o tych meblach szkolnych trzeba pamiętać

W ławkach uczniowie przebywają kilka godzin każdego dnia – zatroszczmy się o to, aby zawsze mogli cieszyć się najważniejszymi udogodnieniami. Najważniejsza jest tu proporcja wysokości krzesła do wymiarów blatu – meble szkolne wybierajmy tak, by uczeń mógł bez trudu się wyprostować, dotykając całymi nogami podłogi.

Inne meble szkolne – szafki i regały

Poza stołami, najistotniejszymi meblami szkolnymi są regały – dzięki nim jesteśmy w stanie wydajniej zatroszczyć się o dziecięce zdrowie, a podręczniki, które najmłodsi byliby zmuszeni nosić w plecakach, można zostawić na miejscu. Tego typu meble szkolne muszą być głównie wytrzymałe – w kontakcie z uczniami łatwo wszak o wyrwanie zawiasów. Dobrze też, gdy kanty mebli będą obleczone ochronną warstwą miękkiego tworzywa.

Barwy mebli szkolnych – to też się liczy!

Wytrzymałe i bezpieczne meble szkolne niewątpliwie spodobają się nauczycielom, jednak najmłodsi uwagę zwrócą na inne ich cechy – ich wygląd. Naprawdę ważne jest zatem to, by regały oraz ławki trafiały w upodobania naszych wychowanków – meble w intensywnych kolorach na pewno się im spodobają.