Kładziesz nowe podłogi? Nie zapomnij o listwach drewnianych

Jeśli potrzebujesz listw podłogowych, koniecznie sprawdź https://www.balticwood.pl/oferta/listwy

Z pozoru są mało ważnym elementem, jednakże ich charakter może bardzo wpłynąć na wystrój mieszkania. Listwy podłogowe, bowiem o nich właśnie mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale także umożliwiają estetyczne poprowadzenie przewodów oraz chronią dolne partie ściany przed uszkodzeniem i poplamieniem, co jest istotne w szczególności w pomieszczeniach, po których chodzimy w butach. To na pewno wystarczający argument, żeby nie bagatelizować ich wyboru i dokładnie przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z PVC lub MDF

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter pomieszczenia i doskonale koresponduje z eleganckimi dodatkami bądź meblami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem rozsądnym wyborem będą natomiast listwy podłogowe wykonane z PVC lub MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W pomieszczeniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu warto montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Tak jak w przypadku standardowych modeli, także i one mogą być wykonane zarówno z drewna, jak i innych surowców. Współczesne listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – zwykle w odcieniach szarości, beżu lub bieli, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć też niecodzienny kolor, jeżeli nabędziemy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolną farbą.

Nasze dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]