Jak można wykorzystać tablicę korkową?

Tablica korkowa – niby kompletnie pospolita rzecz, a może pełnić wiele ciekawych funkcji. Różnorodność wykonania i wymiary tablic korkowych powodują, że sprawdzają się one zarówno do ozdoby pokoju, jak i są wykorzystywane w biurach i urzędach.

Jak najczęściej używamy tablic korkowych?

Najczęściej spotykamy tablice korkowe na korytarzach przedszkoli oraz szkół. Przypinane są na nich artykuły z gazet o sukcesach uczniów i szkoły, istotne informacje o organizowanych wydarzeniach (turniejach, olimpiadach, wizytach gości lub balach), nieobecnościach nauczycieli i zastępstwach czy godzinach zajęć pozalekcyjnych. Tablice korkowe w szkołach to też idealne rozwiązanie dla uczniów z pasją dziennikarską. Pod okiem profesora dzieci mogą pisać artykuły na interesujące ich tematy, wynajdywać ciekawostki naukowe czy komentować wydarzenia w formie satyrycznych rysunków, tworząc comiesięczną gazetkę szkolną. Taki biuletyn można prezentować na głównym korytarzu szkoły, tak by był dostępny dla wszystkich. W przedszkolach, na tablicy korkowej można urządzić ekspozycję rysunków czy laurek szykowanych przez dzieci na różne okazje – maluchy będą dobrze czuły się w takim otoczeniu. Z kolei w biurach czy urzędach warto wykorzystać tablicę korkową jako dodatkowy biuletyn informacyjny, bowiem w zalewie maili nie każdy odczyta wszystkie wiadomości. Warto jednak pamiętać, żeby tablica była zawieszona w często odwiedzanym miejscu, np. przy ekspresie do kawy albo w pomieszczeniu socjalnym.

Tablica korkowa – użyj jej w domu

Do wszystkich powyższych zastosowań najlepsze będą duże tablice korkowe, czyli takie o wymiarach 150×100, 200×100 lub większe. Jeśli jednak chcemy użyć tego typu tablice w domu, wypada skupić się na wymiarach nie większych niż 90×60. Tablice korkowe produkowane są w ramach aluminiowych, drewnianych czy też z listwy MDF. Ramy aluminiowe i z drewna lakierowanego występują w wielu kolorach (niebieski, ciemny i jasny zielony, błękitny, żółty), a listwy MDF są przeważnie srebrne, czarne, białe, w kolorze dębu stuletniego, dębu naturalnego i calvados, dlatego każdy dobierze tablicę, która będzie pasowała do wystroju pokoju. Jak można użyć tablicę korkową w domu? Można na niej zawiesić dyplomy zdobyte w turniejach, kartki przysłane przez znajomych z wakacyjnych wojaży lub naszyjniki i łańcuszki, zamiast trzymać je splątane w szkatułce biżuterię. A amatorzy podróży mogą przypiąć do niej mapę świata, by zaznaczać pinezkami zwiedzone już miasta lub kraje.