Do jakiego wnętrza sprawdzi się roleta dzień i noc?

Jednym z najpopularniejszych rodzajów rolet jest model dzień i noc. Roleta dzień noc jest idealna do wnętrza dla osób, które chcą mieć kontrolę nad ilością światła docierającego do pomieszczenia. To także świetny sposób na urządzenie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do sypialni, gabinetu lub pokoju dziecka, ale nie skutkujące całkowitym zaciemnieniem. Najbardziej lubianym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Produkt dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych i rozmiarach – standardowym, mini lub na wymiar.

Rolety dzień noc zebra w pokoju dziecka i salonie

Popularna roleta dzień noc zebra to model zrobiony z pasów o różnych kolorach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy w jednej barwie, ale innych odcieniach, to kolejna propozycja na zaaranżowanie i ożywienie Twojego wnętrza.
Z jakim pomieszczeniem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieskończone. Odpowiednio dopasowana barwa ożywi lub stonuje atmosferę wnętrza. Mini roleta dzień noc gwarantuje umiarkowany poziom zaciemnienia, dlatego trafionym pomysłem jest zamontować ją w pokoju gościnnym lub innych pomieszczeniach, gdzie nie chcemy nadmiaru promieni słonecznych, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być też łazienka lub pokój dziecka.

Rolety dzień i noc – zastosowanie

Oprócz wymienionych powyżej pomieszczeń, w których nadmiar promieni słonecznych może zakłócić spanie lub odpoczynek, jest jeszcze kilka sposobów na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie przeszklona jest duża powierzchnia. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień i noc, dzięki której będzie możliwa regulacja natężenia światła lub zaciemnienia, przykładowo, w trakcie wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień i noc wkomponują się również w każde współczesne wnętrze, do których nie nadadzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią także rolę dekoratywną. Szerokie spektrum kolorystyczne i nowoczesne wzornictwo powodują, że pomieszczenie może nabrać nowatorskiego bądź minimalistycznego charakteru. Podsumowując: po rolety dzień i noc sięgnij, jeśli chcesz uzyskać efekt częściowego zaciemnienia.