Czy warto kupić filtr powietrza do domu?

Polacy powoli nabierają świadomości, jak ważna dla zdrowia i samopoczucia jest czystość powietrza. Wraz z nim wprowadzamy do organizmu różnego rodzaju zanieczyszczenia i substancje uczulające: pyły zawieszone PM10, dym tytoniowy, spaliny pojazdów, kurz czy wirusy i bakterie. Jak więc wykonać oczyszczanie powietrza w biurze czy domu?

Oczyszczacze powietrza – jak wiele zanieczyszczeń usuną?

Dzisiaj najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest wyposażenie domu w oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie poradzi sobie zarówno z kurzami, jak i z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi. Efektywność oczyszczaczy powietrza mierzy się definiując najmniejszą wielkość drobin zanieczyszczenia, które będą wychwycone w ich filtrze. Oczyszczacze o najwyższej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, zatrzymują prawie wszystkie zanieczyszczenia o wielkości 0,3 mikrometra. Jednak oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem może stać się jeszcze skuteczniejsze.

Oczyszczacze powietrza Airdog – zalety

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która zapewnia wysoki poziom filtracji. Wyłapują one nawet cząsteczki o rozmiarze 0,0145 mikrometrów, co pozwala wyeliminować pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10, dym tytoniowy czy sadzę. Urządzenie Airdog X5 efektywnie i w mgnieniu oka eliminuje też wirusa grypy, co zaświadczają wykonane badania. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, która przyczynia się do redukcji kosztów eksploatacji. Nie ma konieczności cyklicznej wymiany wykonanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można umyć, natomiast jonizator plazmowy po prostu wyczyścić na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, proste w użyciu oraz energooszczędne.