Czy rolety dzień noc i firanki mogą stanowić zgrany duet?

Kiedy urządzamy pokoje stajemy przed decyzją: zasłony, rolety czy żaluzje? Czy zdarzają się przypadki, gdy te komponenty – rolety dzień noc i zasłony – będą pasować do siebie w jednym pomieszczeniu? A jak ma się taki przypadek z firankami? Specjalnie dla Ciebie obejrzeliśmy wiele inspiracji wnętrzarskich i teraz spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: czy rolety mogą być zgranym duetem z zasłonami oraz firankami?

Rolety dzień i noc i firanki – czy to współgra?

Na blogach wnętrzarskich odkryliśmy kilka sugestii aranżacji pomieszczeń zgodnie z tym pomysłem. Rolety – klasyczne gładkie bądź dzień noc – ze zwiewnymi, delikatnymi firankami? To może się udać. W jasnym, pastelowym wnętrzu: dziecięcym pokoju, salonie lub kobiecej sypialni, poza roletą masz możliwość także w oknie powiesić firanki. Jakiego koloru? Przy intensywnej lub wzorzystej rolecie postaw na firankę o kremowej, jasnoszarej bądź białej barwie. Roleta jest jasna i monochromatyczna? Firanka może być w mocniejszym kolorze. Urozmaici to wnętrze i będzie kontrastem lub dopełnieniem do umieszczonych tam mebli, dywanu, poduszek i innych drobiazgów.

Rolety dzień i noc i zasłony – czy takie połączenie jest możliwe?

W czasie naszych inspirujących poszukiwań odkryliśmy też mnóstwo pomysłów na zgranie rolety dzień noc i zasłon. Pierwszy nurt to jednobarwność: roleta i zasłona utrzymana w tej samej gamie kolorystycznej (np. beżu, brązie, bieli, szarości). Kolejny pomysł to stonowana roleta i wzorzysta, rzucająca się w oczy zasłona – przy czym deseń zasłony wybierz tak, żeby pasował do estetyki pokoju (dziecięce bohomazy, marynistyczne pasy, romantyczne kwiaty, modne kropki). Ostatnia inspiracja opiera się na kontraście. Intensywna roleta – żółta, niebieska, zielona – oraz delikatna zasłona: szara, biała, beżowa. Efekt? Nowoczesny i intrygujący. Rolety z zasłonami lub firankami to nowatorski sposób na aranżację pomieszczenia. Odważysz się sprawdzić ten stylowy duet w swoim domu?