Ciekawe rozwiązania dla domu – okiennice wewnętrzne shutters

Zamów szutersy na skyshutters.pl.

Projektując wystrój domu, na ogół nie poświęca się dużo uwagi oknom. Zwykle decyzja pada na standardowe aranżacje, a więc firanki oraz zasłony, które niekiedy zestawiane są z roletami. Niemniej jednak jest jeszcze jedno mało rozpowszechnione w Polsce rozwiązanie – okiennice wewnętrzne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Shuttersy – nowinka w europejskich domach

Najważniejszą cechą shuttersów (lub też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, że lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach dekoracyjnych są ruchome, dzięki czemu można bez trudu je ułożyć w różnych pozycjach, zależnie od potrzeb domowników. Wytwarza się je z płyt MDF, polichlorku winylu (PCV), a także z drewna. Shuttersy zakłada się w głównej mierze na oknach, niemniej jednak równie dobrze sprawdzają się na drzwiach lub w szafach. Okiennice dekoracyjne shutters to co prawda dodatek na okna, który w europejskim budownictwie spotyka się nadal okazjonalnie, ale większość z nas z pewnością w kinie czy na ekranie telewizora, gdyż tego rodzaju okiennice są często używane na obszarach z cieplejszym klimatem, a więc w Afryce Południowej oraz w Australii.

Czy warto postawić na okiennice dekoracyjne shutters?

Shuttersy to ozdobne okiennice które nie tylko rewelacyjnie wyglądają, lecz mają też przydatne funkcje. Z ich sprawą można w pasywny sposób kontrolować wykorzystanie padającego światła: w gorące miesiące ograniczać nagrzewanie się wnętrz, a w zimne – utrzymać ciepłe powietrze na dłużej. Shuttersy wspaniale komponują się z różnymi stylami aranżacyjnymi i da się je zainstalować je na większości ram okiennych. Produkuje oraz instaluje się je na zlecenie, co przyczynia się do tego, iż są zdecydowanie droższym rozwiązaniem aniżeli przykładowo żaluzje. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom niesłychanie atrakcyjny wygląd, przez co zwiększają wartość nieruchomości. Trzeba dodatkowo zaznaczyć, iż kąt lameli shuttersów jest ustawiane bez użycia żyłek, co właściciele psotnych psów i kotów czy rodzice dzieci, które rozerwać wiszące linki, uznają na pewno za dodatkowy plus.

Nasze dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]