Zabieg mikrodermabrazji

Piękna i zdrowa cera to rzecz niezwykle ważna dla każdej kobiety. W staraniach o jej osiągnięcie z pewnością pomoże mikrodermabrazja – zabieg o działaniu zbliżonym do peelingu mechanicznego. W efektywny sposób oczyszcza skórę i pobudza ją do regeneracji.

Mikrodermabrazja – w czym tkwi sekret jej skuteczności?

Z pewnością wszyscy wiedzą o tym, jak ważne jest regularne i dokładnie oczyszczanie skóry twarzy. Mikrodermabrazja polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka przez precyzyjny strumień mikrokryształków. Tak dokładne oczyszczanie skóry poleca się zwłaszcza osobom mającym problemy z trądzikiem, łojotokiem lub przebarwieniami. Mikrodermabrazja służy także spłycaniu zmarszczek, pobudza krążenie i odżywia skórę twarzy.

Jaka mikrodermabrazja będzie najlepsza dla Twojej cery?

Jeśli znasz dobrze swoją skórę i jej potrzeby, z pewnością wybierzesz najbardziej dla siebie optymalny zabieg. Istnieją bowiem trzy rodzaje mikrodermabrazji. Korundową – najbardziej inwazyjną – polecaną osobom zmagającym się z poważnym trądzikiem lub przebarwieniami. Diamentową – najodpowiedniejszą dla osób o wrażliwej i alergicznej cerze oraz tlenową – oczyszcza ona cerę przy pomocy tlenu i soli fizjologicznej, zapewniając jej dogłębne odżywienie.