Wybielanie zębów, czyli uśmiech w perfekcyjnym kolorze

Każdy pragnie posiadać piękne oraz śnieżnobiałe zęby. Jednak wypijanie ogromnych ilości kawy, czerwonego wina, herbaty czy popalanie papierosów prowadzi do tego, iż nasze zęby tracą swój idealny kolor. Na szczęście na chwilę obecną można efektywnie rozwiązać ten problem. By znowu cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem, wystarczy zdecydować się na wybielanie zębów.

Jak przebiega procedura wybielania zębów?

Wybielanie zębów to zabieg zupełnie bezbolesny. Znaczy to, iż decydując się na wybielanie zębów nie powinno obawiać się jakiegokolwiek bólu. Jakkolwiek należy mieć na uwadze, iż zabieg przynosi efekty jedynie w przypadku zębów naturalnych. Nie odświeża się koloru implantów, które z czasem także mogą się odbarwiać. Obecnie dużą popularnością cieszy się zabieg wybielania zębów z wykorzystaniem lampy BEYOND. Zabieg zaczyna się od dokładnego sprawdzenia stanu jamy ustnej. Następnie dentysta przy pomocy specjalnego wzornika ustala, jaki kolor mają zęby przed wykonaniem wybielania, a dalej nanosi żel, który ma działanie wybielające. Możliwe jest również naniesienie żelu na jeden ząb potrzebujący wybielenia. Żel, sprawia, że zęby odzyskują ładny kolor, jest aktywowany za pomocą „zimnego” światła , które jest emitowane przez lampę. Dostaje się ono aż do zębiny, efektywnie przenikając przez szkliwo. Na skutek tego eliminuje wszystkie odbarwienia. Na efekty nie trzeba długo czekać – widać je wszak już po trzech zabiegach, które trwają ok. dziesięciu minut.

Wybielanie zębów – nie tylko za pomocą „zimnego” światła

Rzecz jasna wybielanie przy pomocy lampy BEYOND nie stanowi jedynej metody pozwalającej na osiągnięcie perfekcyjnie białych zębów. Używane są też na ten moment specjalne szyny mające działanie wybielające. Proces wybielania przeprowadza się też z wykorzystaniem lamp LED. Wybielanie zębów jest naprawdę bezpieczne – nie trzeba bać się, że w efekcie ich przeprowadzenia pogorszy się kondycja uzębienia. Dzięki wybielaniu cieszyć się można zębami o doskonałym kolorze.