Czujesz się stale zmęczona? Wykańcza cię stres, a twoje ciało daje ci to odczuć? A może masz problem z nadwagą i bez efektów szukasz sposobów, które pomogłyby ci w tej walce? Jeżeli choć na jedno z tych pytań dałaś twierdzącą odpowiedź, mamy sposób na twoje kłopoty – kurację spa.

Czemu warto wybrać spa?

Spa jako zwrot pochodzi ze Starożytnego Rzymu i oznacza kurację przez wodę. Warto jednak dodać, że w dzisiejszych hotelach spa, hydroterapia stanowi jedynie ułamek katalogu usług – dla ich pacjentów przygotowano również masaże oraz dostęp do wypożyczalni akcesoriów do aktywności fizycznej.

Jakie zabiegi oferuje spa?

Jak nietrudno się domyślić, większość proponowanych przez ośrodki spa zabiegów wykorzystuje wodę. Oprócz tego, ich pacjenci mogą również liczyć maseczki odżywiające skórę, masaże borowiną lub gorącymi otoczakami, pływanie w jakuzzi oraz możliwość odzyskania sił na plaży.

Spa – gdzie je znajdziemy?

Ośrodki spa zazwyczaj położone są z dala od cywilizacji – nad morzem, w Tatrach i Bieszczadach albo w lasach. Łatwo znaleźć je jednak także na obrzeżach miast, co daje nam możliwość zregenerowania sił bez rezerwowania dłuższego urlopu.

Koszty kuracji spa

Dawniej zabiegi w spa nie były najtańsze, obecnie jednak może skorzystać z nich prawie każdy – za weekend spędzony w ośrodku spa wydamy nawet niecałe czterysta PLN za jednego pacjenta.