Silk Touch Lublin – depilacja laserowa

Depilacja laserowa to niekwestionowany hit ostatniego czasu w branży kosmetycznej. Niezwykłe efekty, jakie można osiągnąć oraz gwarancja całkowitego bezpieczeństwa są skuteczną reklamą przyciągającą do salonów piękności zarówno kobiety, jak i mężczyzn chcących pozbyć się niechcianego owłosienia z nóg czy klatki piersiowej. Po laserowej depilacji nasze ciało będzie gładkie na wiele lat.

Co wpływa na efektywność depilacji laserowej?

W celu uzyskania długotrwałego efektu i całkowitego usunięcia włosków zalecane jest wykonanie ok. 3-5 zabiegów. Po każdej serii naświetlania odrastające włosy są cieńsze, natomiast już po 3 zabiegach możliwe jest trwałe usunięcie od 80-92% owłosienia. W przypadku części osób zaleca się jednak wykonanie tak zwanych zabiegów utrwalających, zwykle po upływie 2 lat od ostatniego naświetlania. Pozwala to zniszczyć pojedynczych włosów, które sporadycznie mogą pojawiać się na ciele.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania depilacji laserowej?

W kilku sytuacjach korzystanie z depilacji laserowej nie jest wskazane. Tyczy się to kobiet w ciąży oraz osób z nadwrażliwością na światło. Zabrania się wykonywania zabiegu osobom chorym na bielactwo czy łuszczycę. Aby uchronić się przed podrażnieniami na wydepilowane okolice zabronione jest nakładanie kosmetyków zawierających kwasy owocowe i retinol.