Po zdrowe włosy do gabinetu trychologicznego

Gdy zaobserwujemy początkowe oznaki przerzedzania się włosów, przeważnie udajemy się do gabinetu trychologicznego. Osłabienie włosów to dolegliwość, która tak naprawdę spędza sen z powiek nie tylko przedstawicieli płci męskiej, ale też coraz częściej pań.

Wykrywanie przyczyn chorób włosów w gabinecie trychologicznym?

Trycholog ma możliwość, dysponując działaniem profesjonalnych sprzętów medycznych, zaopatrzonych w niewielkie soczewki, ocenić stan skóry głowy, mieszków włosowych, strukturę włosów. Trycholog musi na początku dokładnie zdiagnozować, co jest impulsem do wypadania owłosienia na głowie, by doskonale dobrać technikę kuracji. Niestety najtrudniej zahamować powody rodzinne, które są najbardziej spotykanym bodźcem wywołującym osłabienie włosów. Inne ważne przyczyny to choroby tarczycy, niewłaściwa pielęgnacja, obciążanie włosów częstymi zabiegami prostującymi. Szkodzi nam też stosowanie szamponów z intensywnie działającymi substancjami.

Jakie zabiegi wykonuje się w gabinecie trychologicznym?

Receptą na nasze problemy z włosami może okazać się wizyta w gabinecie trychologicznym. Pracujący tam lekarze mogą zaproponować pacjentom ciekawe rozwiązania na poprawienie stanu owłosienia. Są to zabiegi jak najbardziej delikatne, które przynoszą doskonałe skutki. Mezoterapia igłowa jest najbardziej popularna i dodatkowo niezwykle efektywna. Kuracja zapewnia spektakularne skutki, nie tylko gdy mamy do czynienia z dziedzicznym przerzedzaniem się włosów, ale także tym wynikającym z przemęczenia. Bazuje na wprowadzeniu do mieszków włosowych pełnowartościowych związków oraz mikroelementów, które pobudzają cebulki do wzmożonej produkcji kolejnych włosów. Najlepiej przyjąć serię tego typu zabiegów, bo jedynie systematyczne wstrzykiwanie skórze aktywnych substancji daje najlepsze rezultaty. Włosy wyraźnie się zagęszczają, są gęste i zdrowe już po kilku kuracjach. Trycholog więc szybko pomoże osiągnąć nasz cel – gdy śnimy o burzy loków.