Pielęgnacja skóry szyi i dekoltu

Codzienna pielęgnacja skóry dogłębnie ją nawilża i napina, co opóźnia procesy starzenia. Skóra na dekolcie i szyi jako pierwsza się starzeje, ponieważ jest bardzo cienka i delikatna, a co za tym idzie, skłonna jest do utraty elastyczności. Efektem są pojawiające się zmarszczki, które nie zawsze są skutkiem upływających lat, a zaniedbaniem rytuału pielęgnacyjnego. Z tego powodu tak ważna jest codzienna pielęgnacja skóry szyi i dekoltu, która traktowana w odpowiedni sposób przez długi czas będzie wyglądać promiennie i zdrowo.

Dlaczego pielęgnacja skóry szyi i dekoltu jest ważna?

Niektóre partie naszego ciała jako pierwsze dają znaki, że skórze brakuje nawilżenia. Utrata nawilżenia skutkuje zmniejszoną elastycznością i napięciem skóry, co skutkuje pojawieniem się w zmarszczek. Te potrafią wpędzać w kompleksy i sprawiać, że ubrania z odkrytym dekoltem rzucane są w głąb szafy.

Dlatego warto zapobiegać temu zjawisku i podczas codziennej porannej i wieczornej toalety, oprócz skóry twarzy warto poświęcić kilka minut na pielęgnację szyi i dekoltu. Skóra, która otrzymuje odpowiednią dawkę nawilżenia i innych składników poprawiających stan skóry, znacznie wolniej ulega starzeniu i staje się wiotka. Procesy starzenia skóry zostają zahamowane, a my możemy długo cieszyć się doskonale prezentującym się dekoltem. 

Jak pielęgnować szyję i dekolt?

Skóra na szyi i dekolcie powinna codziennie być traktowana kosmetykami silnie nawilżającymi. To odwodnienie skóry jest głównym winowajcą utraty elastyczności, blasku i witalności. 

Pielęgnacja skóry szyi i dekoltu powinna zaczynać się od relaksującego masażu, który przyniesie jeszcze lepsze efekty, gdy wykonany jest w odpowiedni sposób. Dłonie powinny wykonywać ruchy ugniatania, głaskania, rozcierania i oklepywania. Takie zestawienie różnych bodźców pobudza krążenie i tym samym zapobiega wiotczeniu skóry. 

Swój rytuał pielęgnacyjny szyi i dekoltu należy wzbogacić kosmetykami silnie nawilżającymi, takimi jak treściwe kremy bogate w odżywcze i naturalne składniki. W kosmetykach nawilżających warto szukać takich składników jak:

  • Kwas hialuronowy,
  • Witamina E,
  • Kolagen,
  • Koenzym Q10.

Co jakiś czas zaleca się wykonanie peelingu skóry, który usuwa martwy naskórek i tym samym odżywia skórę, która natychmiastowo wygląda zdrowiej i staje się jedwabista w dotyku. Dobrym pomysłem jest także wzbogacenie pielęgnacji odżywczymi naturalnymi olejkami, na przykład olejem arganowym, który uznawany jest za eliksir młodości. 

Trzeba również wspomnieć, że procesy starzenia szyi i dekoltu opóźnia odpowiednia dawka nawodnienia. Warto więc spożywać minimum 1,5 litra wody w ciągu dnia, bo odwodniona skóra staje się matowa, sucha i traci swoją jędrność.